>
Wydział Społeczeństwa Informacyjnego
Departament Cyfryzacji
Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego

Kodo-lato i Kodo-jesień, Łódzkie 2016

Kodo-lato, Łódzkie 2016

Warsztaty odbyły się w dniach 8-12 sierpnia 2016 r. w Centrum Edukacji Pozaszkolnej "Cyfrowanka" Tomasz Rakowski mieszczącym się przy ul. Zgierskej 69 w Łodzi.

Były skierowane są do uczniów gimnazjów z terenu Województwa Łódzkiego (klas 1-3) pragnących poznać podstawy programowania, grafiki komputerowej, modelowania 3D, tworzenia gier komputerowych i animacji. Każdego dnia wzięła w nich udział grupa 8 osób.

Były prowadzone przez informatyków posiadających doświadczenie w pracy z młodzieżą.

Jednodniowe warsztaty obejmowały:

- 2 bloki zajęciowe w godzinach 10:00-16:00 według załączonego harmonogramu i regulaminu

- ciepły, dwudaniowy obiad oraz przekąski i napoje

- wręczenie dyplomów uczestnictwa

 Kodo-jesień, Łódzkie 2016
Województwo Łódzkie, wychodząc naprzeciw potrzebom i zainteresowaniom młodych mieszkańców regionu zorganizowało II edycję warsztatów informatycznych pn. Kodo-jesień, Łódzkie 2016. Wzięło w nich udział 40 uczestników, uczniów szkół gimnazjalnych z Województwa Łódzkiego.

Warsztaty prowadzone były przez Fundację Rozwoju Przedsiębiorczości i odbywały się w listopadowe weekendy 2016 r. przy ul. Konstytucyjnej 42c.

Każdego dnia 8 gimnazjalistów z terenu Województwa Łódzkiego, pod okiem młodych informatyków - absolwentów łódzkich uczelni wyższych, posiadających doświadczenie w pracy z młodzieżą, uczestniczyło w zajęciach z podstaw programowania, grafiki komputerowej, modelowania 3D, tworzenia gier komputerowych i animacji.

Jednodniowe warsztaty obejmowały:
- 2 bloki zajęciowe w godzinach 10:00-16:00
- posiłek 
- wręczenie dyplomów uczestnictwa.

Oto niektóre z opinii pojawiających się po warsztatach:

"Warsztaty zdaniem mojego syna bardzo udane i potrzebne. Prowadzone przez profesjonalistów, którzy chyba zostali autorytetami. Obiad b. dobry:-). Z niecierpliwością czekamy na kolejną edycje".

"Witam, jestem mamą dwóch chłopców, którzy uczestniczyli w warsztatach Kodo-jesień, Łódzkie 2016. Moi synowie są bardzo zadowoleni z zajęć informatycznych. Przede wszystkim chłopcy zachwyceni byli prowadzącym zajęcia oraz ciekawą tematyką, która została zaplanowana na ten czas. Czas, bardzo szybko im minął, dowiedzieli się o takich rzeczach, których jeszcze nie mieli w szkole. Uwaga jedyna to taka, że takich zajęć powinno być więcej, ponieważ dzieci poznają jakie ma możliwości informatyka i jak można wykorzystać różne programy w nauce oraz zdobyć wiedzę, która umożliwi rozwinąć zainteresowania poprzez szersze możliwość techniczne. Serdecznie dziękujemy za zorganizowanie ciekawych zajęć z informatyki".

"Mój syn jest bardzo zadowolony z zajęć, bardzo odpowiadała mu forma (duża akceptacja zachowań młodzieży ze strony prowadzącego, dość luźna, ale bardzo konstruktywna wymiana i forma przekazywania wiadomości), niestety zakres objęty szkoleniem był bardzo duży. Z jego opinii wnioskuję, że lepsze byłyby zajęcia obejmujące jeden zakres tematyczny – większe możliwości głębszego ,,poruszenia tematu” i skupienia się na omawianym temacie – to chyba jedyny "minus”. Bardzo się cieszę, że Michał uczestniczył w takich zajęciach. Bardzo dobrze, że będą kolejne, mam nadzieję, że jeszcze bardziej dostępne i uda się nam zapisać. To była bardzo udana lekcja informatyki".

 Dane kontaktoweUrząd Marszałkowski Województwa Łódzkiego
Departament Cyfryzacji
Wydział Społeczeństwa Informacyjnego
90-051 Łódź al. Piłsudskiego 8
tel.  (042) 291-98-80
fax  (042) 291-98-81
mail:  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

Znajdź nasSzybki kontakt
Konta społecznościowe

 
     
powered by fox contact